ZDROWIE


Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
POMYSŁY KLASY... NA SMAKOWE RARYTASY
18 listopada 2016 r.


Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM
17 listopada 2016 r.

17 listopada b.r. w naszej szkole odbyło się spotkaniem z ratownikiem medycznym. Głównym celem spotkania było przybliżenie uczniom zasad udzielania pierwszej pomocy w różnych przypadkach. Uczniowie poznali sposoby postępowania w przypadku zadławienia, złamania, urazu głowy. Dużym zainteresowaniem cieszył się fantom do masażu serca. Ratownik zaprezentował jak poprawnie wykonać czynności resuscytacyjne, potem chętni uczniowie próbowali samodzielnie wykonać masaż serca. Kolejna część zajęć odbyła się w ambulansie medycznym, który stał na dziedzińcu naszej szkoły, ale przyjechał tylko w celach ćwiczeniowych. Uwagę dzieci zwrócił sprzęt medyczny znajdujący się w walizkach i ambulansie, z którym miały okazję zaznajomić się i poznać ich przeznaczenie. Były to m.in. ciśnieniomierz, defibrylator, butla i maseczka tlenowa, rurki tracheotomiczne, nożyczki które "tną wszystko".

Urszula Wojtukiewicz

Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
DZIEŃ CZERWONO - ZIELONY
17 listopada 2016 r.


Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
POMYSŁ KLASY NA ZDROWE RARYTASY! - KL I D
20 listopada 2015 r.

Czwarty dzień akcji przebiegał według pomysłu każdej klasy. Zadaniem zespołu klasowego było wspólne wybranie produktów do drugiego śniadania oraz koloru stroju. Stwierdzamy, iż pomysłów nie brakowało. Było zdrowo i kolorowo, co widać na załączonych zdjęciach. W dwóch klasach pierwszych (I B i I C) mogliśmy podziwiać owocowo-warzywne szaszłykowe ludziki lub też typowe owocowe szaszłyki. W innych dwóch klasach ( IA i I E) gościły w tym dniu banany, a w I D odbyła się degustacja koktajli owocowych na bazie jogurtów. Klasy drugie preferowały w tym dniu kolor niebieski. W klasie II A, wybór padł na kolor żółty, a wybranym produktem był – banan. Klasa II B, postawiła na płatki i ziarna oraz suszone owoce, by skomponować własne – MUSLI. Klasa II C , wykonała jako dodatek do drugiego śniadania – owocowe koreczki. W klasie II D, królowały zaś - owoce cytrusowe. Wszystkie klasy trzecie zdecydowały się na kolor żółto- pomarańczowy. Klasa III A, jako produkt dnia wybrała banana i mandarynkę. W klasie III B, uczniowie przygotowali sałatkę owocową. Natomiast klasa III C zdecydowała się na cytrynę i mimo to na twarzach uczniów gościł uśmiech. Dodatkowo w tym dniu w klasie II B uczniowie przeszli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, które zostało poprowadzone przez pracowników Ratownictwa Medycznego. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak w sytuacji zagrożenia życia działa defibrylator – oczywiście w wersji treningowej.


Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
JESIENNA AKCJA "ZDROWO JESZ - ZDROWO ŻYJESZ" - DZIEŃ ZIELONY
19 listopada 2015 r.

Trzeci dzień naszej akcji, 19 listopada 2015r. przebiegał pod hasłem: „KTO JE WARZYWA TEN U LEKARZA NIE BYWA”. W tym dniu wszyscy uczniowie ubrali się na zielono, a do drugiego śniadania przynieśli wybrane wspólnie w klasie warzywa lub soki warzywne. Drugie śniadanie było wzbogacone w wielu klasach o ogórki (szklarniowe, kiszone lub korniszonki), sałatę, paprykę, pomidory czy marchewkę. Jednym słowem: Było kolorowo, ale zdrowo. Wszystkie klasy prezentowały bardzo dobre przygotowane i zgrane się. Gratulujemy!


Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
JESIENNA AKCJA "ZDROWO JESZ - ZDROWO ŻYJESZ" - DZIEŃ CZERWONY
18 listopada 2015 r.

Dzień 18 listopada 2015r. jako drugi dzień szkolnej akcji, przebiegał pod hasłem ,,OWOCE ZJADAMY I MOC WITAMIN W SOBIE MAMY”. W tym dniu uczniowie wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem, a poszczególne klasy zgraniem. Do drugiego śniadania uczniowie przynieśli wybrane wspólnie owoce, a do picia soki owocowe. W tym dniu górowały głównie jabłka, banany i mandarynki. Wszyscy pamiętali, że są one skarbnicą ważnych dla człowieka składników odżywczych, ale też zapobiegają wielu chorobom i wzmacniają naszą odporność.


Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
JESIENNA AKCJA "ZDROWO JESZ - ZDROWO ŻYJESZ" - DZIEŃ BIAŁY
17 listopada 2015 r.

W czasie trwania akcji pamiętamy o piciu w ciągu dnia ok. 2 litrów wody, a słodycze, chipsy, colę i inne napoje gazowane – zastępujemy zdrowymi produktami, czyli owocami, warzywami i nabiałem, nie tylko w szkole, ale i w domu! Ważne jest zgranie się zespołu klasowego i aktywny udział w akcji. Dzień 17 listopada 2015r. , był pierwszym dniem jesiennej akcji ,, Zdrowo jesz –zdrowo żyjesz’’ i przebiegał w naszej szkole pod hasłem: ,, Mamo, tato wolę wodę i mleko’’. Tego dnia każda klasa ubierała się na biało, a dzieci przynosiły do drugiego śniadania do picia wodę niegazowaną, a do jedzenia produkty mleczne takie jak: jogurty, deserki mleczne, twarożki oraz sery żółte i topione. W tym dniu uczniowie szczególnie zadbali o higienę osobistą oraz o swoje paznokcie i włosy. Każdy uczeń doskonale pamiętał, co daje nam jedzenie nabiału każdego dnia, oraz że dzięki niemu mamy zdrowe kości i piękne, śnieżnobiałe zęby. Wszystkie klasy w tym dniu wspaniale przygotowały się do tego zadania.


Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA
6 listopada 2015 r.

Już kolejny raz, nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji – Śniadanie Daje Moc” organizowanej pod patronatem stowarzyszenia: Tym razem w nowej odsłonie. W tym dniu, nasza sala gimnastyczna zamieniła się w restaurację „WITAMINOWAY RAJ”. Tu na każdą klasę czekały świeże warzywa, ciemne pieczywo z piekarni CYMES, masło, wędlina i ser oraz różne nasiona i płatki. Oczywiście, nie mogło zabraknąć też, mleka i wody mineralnej. Przy szwedzkim bufecie, przygotowanym z pomocą rodziców, dzieci mogły samodzielnie skomponować kanapki i musli, według własnego uznania lub z niewielką pomocą Mam. Przygotowane w ten sposób II- śniadanie, klasy kolejno spożywały, przy wspólnym, dużym stole. Po degustacji, klasa wracała do swojej sali lekcyjnej bądź też, grała w przygotowanej w świetlicy, przestrzenną grę planszową „Zasady zdrowego żywienia”. Było sporo śmiechu i dobrej zabawy. Wracając na górę, każde dziecko otrzymało jeszcze na deser jabłko, marchewkę i soczek. Było to największe jak do tej pory, śniadanie w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego.

Relacja TV z wydarzenia

Organizatorki: Agnieszka Krotoszyńska, Bożena Kwiatkowska–Butrym, Marta Łukomska, Agnieszka Postek, Jolanta Szwedyk i koordynator: Urszula Wojtukiewicz.