STOWARZYSZENIE "RAZEM DLA SZKOŁY"


ZARZĄD STOWARZYSZENIA "RAZEM DLA SZKOŁY"

Emilia Zimoń - Prezes Stowarzyszenia
Jolanta Piasecka - Członek Zarządu
Marzena Olczak - Członek Zarządu


Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
RODZINNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE - WIELKANOC 2018
15 marca 2018 r.

Wielkanoc! Wielkanoc!
Wielka radość w sercu,
gdy stąpasz po świecie-
kwitnącym kobiercu.
Na stole pisanki
Pięknie malowane
Wśród zieleni trawy
Cukrowy baranek.
Bazie w wazoniku,
ciasta i wędliny...
WIELKANOC- i wielkie
spotkanie rodziny!

W dniu 15 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których rodzice, dzieci wraz z nauczycielami wytwarzali ozdoby na wielkanocny stół. W repertuarze rękodzieła były kolorowe, drewniane pisanki, które mają rozweselić i uprzyjemnić te wiosenne święto. W niezawodnym gronie, miłej atmosferze, wśród utalentowanych rodziców i opiekunów, pomysłów było bardzo wiele. Dzieci wspaniale spisały się wspierając wszystkich swoim entuzjazmem. Za wspólnie spędzony czas serdecznie dziękujemy!

Emilia Zimoń

Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
RODZINNE WARSZTATY PLASTYCZNE
5 grudnia 2017 r.

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, dnia 5 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty artystyczne, w którym wzięli udział uczniowie oraz ich rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. Podczas warsztatów można było poczuć już klimat Świąt Bożego Narodzenia. Zajęcia cieszyły się ogromną popularnością. Zarówno dzieci jak i dorośli wykonali przepiękne choinki oraz kolorowe bombki. Prace wykonywane były różnymi technikami, przyozdobione na różne sposoby według indywidualnych gustów uczestników warsztatów. Wszystkie prace zostały przekazane na kiermasz świąteczny. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w warsztatach i życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Emilia Zimoń

Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
KOCHAM CIĘ POLSKO - RODZICE DZIECIOM
23 października 2017 r.

Dnia 23 października 2017 roku w naszej szkole odbyły się rodzinne warsztaty artystyczne „Kocham Cię Polsko- Rodzice Dzieciom”. W warsztatach brali udział uczniowie wraz z rodzicami, dziadkami i młodszym rodzeństwem, kadra pedagogiczna - członkowie Stowarzyszenia „Razem dla szkoły”. Licznie przybyli dorośli wykonywali kotyliony na obchody Święta Niepodległości, a najmłodsi uczestnicy wydarzenia tworzyli zakładki do książek w patriotycznych barwach lub przyozdabiali wybranymi materiałami godło Polski. Całość wydarzenia przebiegała w sympatycznej, rodzinnej atmosferze. Zarówno rodzice, jak i dzieci uczestniczący w warsztatach byli usatysfakcjonowani ze wspólnie spędzonego popołudnia. Jednogłośnie stwierdzili, że to doskonały sposób na integrację społeczności szkolnej, a działalność artystyczna to również jedna z wielu dróg do kształtowania w najmłodszym pokoleniu postaw i wrażliwości patriotycznej, tym samym realizacji założeń programu wychowawczo- profilaktycznego naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w warsztatach, a Europejskiemu Stowarzyszeniu Edukacji i Rozwoju „Pionier” za finansowe wsparcie naszej inicjatywy.

Alicja Naborczyk

Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
WIELKANOCNE WARSZTATY RODZINNE „KOLOROWE PISANKI”
30 marca 2017 r.

Pisanki, pisanki, jajka malowane
Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek
Pisanki, pisanki, jajka kolorowe
Na nich malowane bajki pisankowe
Na jednej kogucik, a na drugiej słońce
Śmieją się z trzeciej laleczki tańczące
Na czwartej kwiatuszki, a na piątej gwiazdki
Na każdej pisance piękne opowiastki…

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą w naszej szkole nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców i dzieci na warsztaty artystyczne, na których przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. Na zajęciach dzieci z przygotowanych różnorodnych materiałów plastycznych przy pomocy Rodziców, wykonały piękne wielkanocne dekoracje. Gotowymi pracami wspólnie ozdobiliśmy wiosenne gałązki znajdujące się w sali. Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój. Dziękujemy Rodzicom za obecność oraz zaangażowanie w pracę szkoły, a tym samym w wychowanie Waszych pociech.

Emilia Zimoń

Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
RODZINNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE - BOŻENARODZENIE 2016
1 grudnia 2016 r.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona choinka buduje magiczny świąteczny klimat. I właśnie po to, aby w naszej szkole zagościła świąteczna atmosfera zorganizowane zostały warsztaty rodzinne, na które zaproszono uczniów i ich rodziców. Zadaniem rodziców i dzieci było wspólne wykonanie ozdób choinkowych. Podczas tegorocznych warsztatów wykonaliśmy filcowe bombki, które ozdabialiśmy wg własnego pomysłu. W ciągu godziny powstało bardzo dużo pięknych i niepowtarzalnych dekoracji świątecznych. Każdy z uczestników był zadowolony i szczęśliwy ze zrobionych własnoręcznie ozdób. Część ozdób została przekazana na kiermasz szkolny. Wspólne tworzenie świątecznych bombek dostarczyło z pewnością niezapomnianych wrażeń oraz pozwoliło nam wszystkim przeżywać radosny nastrój oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy serdecznie uczniom i ich rodzicom za udział w warsztatach i zapraszamy na kolejne.

Emilia Zimoń

Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
Rodzinne warsztaty recyklingowe
6 czerwca 2016 r.

Na ekologiczne warsztaty recyklingowe pod hasłem „WIEDZĄ DOROŚLI I DZIECI, JAK FAJNIE WYKORZYSTAĆ ELEKTROŚMIECI” zaprosili Rodziców i Uczniów członkowie Stowarzyszenia „Razem dla Szkoły”, działającego w naszej szkole oraz wolontariusze Fundacji LOTTO „Milion Marzeń”. Na dużych i małych artystów czekało mnóstwo atrakcji. Przygotowane przez wolontariuszy intrygujące materiały, od wejścia do sali, zachęcały wszystkich do twórczej pracy. Propozycji było wiele: „pojemniki na skarby” z pomalowanych, zużytych puszek, ramki na zdjęcia, kalejdoskop - z kartonowych tulei i kruszonego, kolorowego plastiku, breloczki i osobiste tabliczki, z wykorzystaniem akcesoriów komputerowych oraz „dekoracyjne zwierzęta”, z wykorzystaniem płyt CD. Wszystkie surowce wtórne można było ozdabiać według uznania: kolorowymi, brokatowymi filcami i tkaninami oraz gotowymi elementami ozdobnymi, koralikami, klawiszami, z bezkarnie psutych klawiatur komputerowych, wstążeczkami, lakierami itp. Kreatywnych pomysłów nie brakowało. Efekty pracy uczestników pokazały, że zabawa była przednia, a klimat zajęć sprzyjał rozwijaniu inwencji twórczej oraz wyzwalał artystyczny zapał i potencjał. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę. Szczególne podziękowanie kierujemy do Wolontariuszy Fundacji LOTTO „Milion Marzeń” za przygotowanie, współprowadzenie i sponsorowanie atrakcyjnych warsztatów artystycznych, z wykorzystaniem surowców wtórnych.

Ewa Kamecka

Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
RODZINNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE - WIELKANOC 2016 r
3 marca 2016 r.

Gdy wiosna zagościła już w naszej szkole, zaczął się czas tworzenia świątecznych dekoracji. Właśnie z tej okazji zorganizowaliśmy wielkanocne warsztaty plastyczne, na które zaprosiliśmy dzieci oraz rodziców. Nasza szkoła zamieniła się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Rodzice odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem, ale był też czas na miłe pogawędki. Powstałe piękne i niepowtarzalne pisanki, które zostały umieszczone w koszyku, aby każdy mógł je podziwiać. Dziękujemy wszystkim obecnym na warsztatach. Bardzo cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców.


MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE ARTYSTYCZNE
3 grudnia 2015 r.


W grudniowe popoludnie w naszej szkole odbyły się mikołajkowe warsztaty artystyczne, które jak nietrudno zauważyć, wpisały się w kalendarz Stowarzyszenia. Podczas tegorocznych warsztatów przygotowywaliśmy oryginalne kartki świąteczne. Mnogość materiałów i narzędzi uruchomiła wyobraźnię i niesamowitą kreatywność. Powstały jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne kartki świąteczne. Na zaproszenie naszego Stowarzyszenia w warsztatach uczestniczyli uczniowie wraz z rodzicami. Warsztaty minęły w ciepłej i miłej atmosferze, a twórczej pracy towarzyszył gwar rozmów oraz radosny śmiech. Organizatorzy składają gorące podziękowania za liczne przybycie oraz wspólną zabawę.

Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
RODZINNE WARSZTATY PLASTYCZNE - WIELKANOC 2015
11 marca 2015 r.

Wielkimi krokami zbilżają się Święta Wielkanocne, dlatego też, aby w naszej szkole zagościła świąteczna atmosfera zorganizowaliśmy dla dzieci oraz rodziców warsztaty wielkanocne. W wesołej, ciepłej i rodzinnej atmosferze ozdabialiśmy świąteczne koszyczki. Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość wykorzystania wszystkich dostępnych materiałów i stworzenia wymarzonych prac. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. W przyjaznej atmosferze czas upłynał bardzo szybko i niesamowicie twórczo. Wszystkim obecnym na warsztatach rodzicom oraz dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych.


WARSZTATY ARTYSTYCZNE - ŚWIĄTECZNE DZWONKI
2 grudnia 2014 r.
Zapraszamy do obejrzenia innych zdjęć

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia Stowarzyszenie "Razem dla Szkoły" zorganizowało warsztaty artystyczne, podczas których uczestnicy przygotowywali przepiękne papierowe dzwonki. Rodzice oraz dzieci w przedświątecznych nastrojach tworzyli swoje dzieła. Każdy dzwoneczek był oryginalny i jedyny w swoim rodzaju. Część swiatecznych ozdób uczestniy warsztatów przekazali na świąteczny kiermasz. Bardzo dziękujemyt wszystkim rodzicom oraz dzieciom za wspólne spotkanie i twórczą pracę.


WARSZTATY ARTYSTYCZNE - MIOTEŁKI CZAROWNICY
6 listopada 2014 r.

Dnia 6 listopada 2014 r. odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty artystyczne zorganizowane przez Stowarzyszenie "Razem dla Szkoły". Na spotkaniu dzieci wraz z rodzicami wykonywały Czarodziejskie Miotły Czarownicy. Uczestnicy warsztatów z wielkim zapałem tworzyli swoje miotełki, do każdej z nich dołączyli różnorodne wróżby i cukierki. Część miotełek uczestnicy warsztatów przekazali na dobroczynną akcję zorganizowaną podczas andrzejkowej zabawy. Kwota uzyskana ze sprzedaży miotełek zostanie przekazana na zakup książek do biblioteki szkolnej dotyczących twórczości Jana Brzechwy (przyszłego patrona szkoły). Organizatorzy serdecznie dziękują dzieciom oraz rodzicom za liczne przybycie oraz za wspóloną pracę. Zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się 2 grudnia 2014 r.


WARSZTATY ARTYSTYCZNE - KOLOROWE DRZEWKA
11 czerwca 2014 r.

Dnia 11 czerwca 2014 r. odbyły się warsztaty artystyczne zorganizowane przez Stowarzyszenie "Razem dla Szkoły". Na zajęciach dzieci i rodzice wykonywali kolorowe drzewka. Uczestnicy warsztatów z wielkim zaangażowaniem i inwencją twórczą komponowali swoje prace. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i życzliwej atmosferze. Rodzicom oraz dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach i zapraszamy na kolejne, które odbędą się w październiku 2014 r.


Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
WIELKANOCNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE
2 kwietnia 2014 r.
Zapraszamy do obejrzenia innych zdjęć

Skracając czas oczekiwania na Święta Wielkanocne 2014 Stowarzyszenie „Razem dla szkoły” i Zespół „Nie jesteś sam” po raz kolejny zorganizowały RODZINNE warsztaty artystyczne. Tematem prac były ozdoby wielkanocne. Rodzice, dzieci i nauczycielki z wielkim zaangażowaniem i w przedświątecznym, radosnym nastroju wyczarowywali kolorowe koszyczki, pisanki, palemki oraz motylki na patyku. Część pięknych ozdób uczestnicy warsztatów przekazali na dobroczynną aukcję wielkanocną, która jest tradycją naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Wszystkim Artystom za twórczą pracę i serdecznie zapraszamy na czerwcowe rodzinne warsztaty artystyczne.


Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
BOŻONARODZENIOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE
4 grudnia 2013 r.
Zapraszamy do obejrzenia innych zdjęć

Za oknami ciemno, plucha i pada deszcz ze śniegiem, a w naszej szkole… gwarno, wesoło i pracowicie spędzamy czas. Dnia 4 grudnia 2013 r. odbyły się warsztaty artystyczne zorganizowane wspólnie przez zespół „Nie jesteś sam” i stowarzyszenie „Razem dla szkoły”, podczas których dzieci wraz z Rodzicami przygotowywały ozdoby bożonarodzeniowe. Część pięknych ozdób mali artyści przekazali jako DAR SERCA na akcje charytatywne organizowane tradycyjnie w naszej szkole. Organizatorzy pięknie dziękują dzieciom i Rodzicom za liczne przybycie i wspólną pracę. Zachwyceni zaangażowaniem i atmosferą zapraszamy na kolejne warsztaty artystyczne, które odbędą się w marcu 2014 r.


Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
WARSZTATY ARTYSTYCZNE: KWIATEK DLA TATY
13 czerwca 2013 r.
Zapraszamy do obejrzenia innych zdjęć

Dzień Taty wielka sprawa,
nie przelewki, nie zabawa.
Bo nasz Tata wielki taki,
nie pozwala nam na draki.
Marszczy czoło, wąsem rusza,
chce być groźny tak się zmusza.
My się taty nie boimy
dużo zdrowia życzymy.

Dnia 13 czerwca odbyły się warsztaty platyczne. W tym dniu uczniowie mogli popisać się swoimi zdolnościami manualnymi i w kilka minut wyczarowały przępiekne upominki dla Taty, które zostaną zapamiętane przez Tatę na długo. Samodzielnie wykonana laurka z pewnościa wywoła uśmiech na twarzy Taty, ponieważ nie ma lepszego podarunku niż prezent od serca.


Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
WARSZTATY ARTYSTYCZNE: WIELKANOCNE ZAWIESZKI
13 marca 2013
Zapraszamy do obejrzenia innych zdjęć

Są takie święta raz do roku,
co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku
i wielka miłość rośnie w nas.
Miłość do ludzi, do przyrody
w zielone każdy z wiosną gra.
Już zima poszła spać za morza
a w naszych sercach radość trwa.
Święta to czas pisanek i świątecznych dekoracji. Na dzisiejszych warsztatach rodzice wraz z dziećmi mieli okazję tworzyć wymarzone prace, czyli ozdabiać jajka wielkanocne z masy solnej. Wszyscy wykazali się dużą kreatywno?cią. Uczestnicy spotkania pracowali w miłej atmosferze. Wszystkie prace zostały przekazane na kiermasz swiąteczny. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom oraz dzieciom za udział w warsztatach i życzymy Wesołych świąt Wielkanocnych.


Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
WARSZTATY ARTYSTYCZNE: NASZE ŚWIĄTECZNE DRZEWKA
5 grudnia 2012
Zapraszamy do obejrzenia innych zdjęć

Wszyscy lubimy Święta Bożego Narodzenia. Dzieci i dorośli czekają na nie z nadzieją radosnych spotkań przy wigilijnym stole i pachnącej choince. Aby uprzyjemnić czas oczekiwania i rozwijać talenty artystyczne naszych dzieci Stowarzyszenie RAZEM DLA SZKOŁY zorganizowało warsztaty artystyczne. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym powodzeniem. Przybyło dużo dzieci i rodziców. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem, inwencją twórczą i radosnym uśmiechem przygotowywali bożonarodzeniowe drzewka. Rodzicom i dzieciom pięknie dziękujemy i zapraszamy na kolejne warsztaty.


Galerie zdjęć po kliknięciu na foto główne należy otwierać w nowej karcie lub nowym oknie
WARSZTATY ARTYSTYCZNE: BRANSOLETKI... DLA CHŁOPAKA I KOBIETKI
18 października 2012
Zapraszamy do obejrzenia innych zdjęć

Dzisiaj po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne zorganizowane przez Stowarzyszenie "Razem dla Szkoły". Na warsztaty zostali zaproszeni uczniowie wraz z rodzicami. Celem naszego spotkania było rozbudzenie i rozwijanie zdolności twórczych dzieci oraz spędzenie wspólnego czasu z rodzicami. Zajęcia prowadziła p. Kasia, mama jednego z naszych uczniów. Na warsztatach dzieci wykonywały bransoletki z muliny. Zadanie nie było łatwe, ale przy pomocy rodziców, dzieci poradziły sobie świetnie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne warsztaty.